Modny krój, komfort noszenia, wiele kolorów do wyboru, a do tego wysoka jakość i pełna higiena – czy istnieją damskie spodnie spełniające te wszystkie kryteria? Tak! Nie dostaniesz ich jednak w odzieżowym sklepie sieciowym, bo są zarezerwowane dla Pań pracujących w konkretnych branżach: medycznej i beauty. Sprawdź, co jeszcze wyróżnia najlepsze spodnie medyczne damskie.
Po pierwsze: komfort i funkcjonalność
Praca lekarki, fizjoterapeutki, pielęgniarki jest wymagająca. Długie dyżury, wielu pacjentów, którymi trzeba się cały czas opiekować, zabiegi trwające nieraz kilka godzin – by sprostać tym obowiązkom, nie wystarczą tylko wiedza, umiejętności i doświadczenie. Niezbędny jest komfortowy strój. By mieć pewność, że Twoje nowe spodnie medyczne będą wygodne i funkcjonalne, zwróć uwagę na:
- jakość wykonania – solidne, wzmacniane szwy i poprawny wykrój sprawią, że spodnie na długo zachowają swój fason, nawet po wielu praniach. Inwestycja w porządną, wykonaną w Polsce odzież medyczną zwraca się szybko; źle wykrojone, szyte „taśmowo” spodnie, będą szybko się deformować i konieczna będzie częsta ich wymiana;
- funkcjonalność – medyczne spodnie to nie dresy do ćwiczeń. Przemyślane rozmieszczenie odpowiedniej liczby kieszeni i kieszonek pozwoli trzymać przy sobie wszystkie drobiazgi niezbędne w pracy, np. telefon, długopis czy termometr;
- wygoda noszenia – absolutnie niezbędna. Wybierając spodnie medyczne dla siebie, koniecznie zwróć uwagę na krój. Więcej szczegółów i wskazówki znajdziesz niżej.
Po drugie: swobodny, ale modny krój
Nie bójmy się napisać tego wprost – kobiety lubią dobrze wyglądać. Oczywiście nie wszystkie panie podążają za wszelką cenę za najnowszymi trendami, ale chyba żadna nie wybierze brzydkich, zbyt opiętych lub za dużych spodni, jeśli może wybrać ładne i dopasowane do sylwetki.
Tworząc ofertę damskich spodni medycznych Noshi, włączyliśmy do niej fasony, które są uniwersalne i będą pasować dosłownie na każdą figurę. Kryteria maksymalnej wygody i estetycznego wyglądu spełniają:
- joggery medyczne – moda na joggery nie przemija od lat. Kiedyś joggery to były zwykłe dresy, dziś do wyboru w tym fasonie są dżinsy, spodnie tkaninowe, lniane; dlaczego więc nie skorzystać z zalet tego kroju w damskich spodniach medycznych? Luźne, ale nie za obszerne nogawki odpowiedniej długości zakończone miękkim ściągaczem, szeroka guma z troczkiem do wiązania w pasie, pozwalająca swobodnie regulować szerokość – czego chcieć więcej?;
- spodnie medyczne slim fit – ponadczasowy, uniwersalny fason dla każdej kobiety. W wydaniu medycznym wyposażone dodatkowo w cztery praktyczne kieszonki. Zwężane nogawki udoskonalone dla wygody medyków małymi rozcięciami od strony zewnętrznej, dzięki którym spodnie nie są zbyt ciasne w kostkach, a w razie potrzeby nogawki można łatwo podwinąć.
Po trzecie: materiał w jakości premium
Świetny fason damskich spodni medycznych zda się na niewiele, jeśli będą uszyte z wątpliwej jakości materiału. Skład materiałowy spodni Noshi to poliester – 67%, wiskoza – 27% oraz spandex – 6%, co czyni tkaninę tkaniną w jakości premium. Jakie są jej wyznaczniki?
- dzięki obecności wiskozy i spandexu, spodnie są miękkie i elastyczne, a dzięki temu wygodne;
- spodnie się nie gniotą, co bardzo ważne, bo zawsze wyglądają estetycznie bez konieczności prasowania;
- rozciągliwe w czterech kierunkach – nie krępują ruchów i perfekcyjnie dopasowują się do sylwetki;
- a co najważniejsze – spodnie są przewiewne, ze znakomitą cyrkulacją powietrza. Doskonale sprawdzą się nawet latem w nie klimatyzowanych pomieszczeniach, nie powodując dyskomfortu, intensywnego pocenia, odparzeń.
Po czwarte: klasyczny błękit, a może róż lub głębokie bordo?
Na koniec zostawiliśmy kwestię, która nie ma może znaczenia dla funkcjonalności, sterylności i komfortu noszenia medycznych spodni – bogactwo kolorów do wyboru. Jedne panie czują się lepiej w pastelowych kolorach, inne – w intensywnych. Starając się trafić w różne gusta, zadbaliśmy o to, by nasze medyczne joggery i spodnie zwężane (a także inne elementy garderoby, np. scrubsy czy bluzy) były dostępne zarówno w bardziej klasycznych barwach (błękit, beż) jak i tych, których niegdyś nie widywało się na szpitalnych korytarzach – głębokie bordo, czerń, róż czy butelkowa zieleń.
Dobrze dobrany, twarzowy kolor medycznego uniformu pomaga budować w oczach pacjentów dobry wizerunek pracownic ochrony zdrowia; ponadto duży wybór kolorów pozwala wybrać np. ten pasujący do wystroju gabinetu czy całej przychodni. Spójny wizerunek medyków i miejsca pracy również wzbudza – choćby podświadomie – zaufanie pacjentów i daje im poczucie, że są w dobrych, profesjonalnych rękach.
Dodaj komentarz